כל מה שהבנק לא מספר לכם - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

כל מה שהבנק לא מספר לכם כשהוא מציע לכם משכנתא

מה מסתתר מאחורי הצעת הבנק למשכנתא? הסודות הגלויים והכמוסים

פקיד המשכנתאות בבנק מייצג את הבנק בו הוא עובד ולא אתכם

נציג המשכנתאות בבנק יוכל להעניק לכם שירות מינימאלי וקצוב בזמן. הנאמנות שלו נתונה לבנק המעסיק אותו ולא לכם. לכן, קרוב לודאי שהצעת נציג הבנק תשרת את האינטרסים של הנק ולא את האינטרסים שלכם. כשמדובר במשכנתא – מדובר בסכומים גדולים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים שלכם שיירדו לטמיון.

למה גרירת משכנתא או מחזור לוקחים כל כך הרבה זמן?

אם אתם מרגישים סחבת בעת בקשה לביצוע גרירת משכנתא או מיחזור פנימי בבנק – אתם ממש לא מדמיינים. פקיד הבנק לא ממש יתלהב מהרעיון, היות ויש לו עניין שתיקחו משכנתא חדשה ולא שתגררו משכנתא קיימת מנכס אחד לשני. אין לו גם עניין שתבצעו מיחזור של המשכנתא שכבר יש לכם באותו בנק. מאותה סיבה בדיוק, הליך ביצוע של גרירת משכנתא בבנק הוא ממושך ולעיתים יכול לקחת גם מספר חודשים. היערכו לכך מראש. דאגו להעביר את כל מסמכי בקשת הגרירה מיד בעת חתימת ההסכם לרכישת הדירה וציינו שהקשה דחופה. תמיד תוכלו להתחרט ולבקש משכנתא חדשה או מיחזור משכנתא בהמשך, במידה ותגלו שהתנאים השתנו.

האם פקיד המשכנתאות יכול לבנות תמהיל משכנתא בזמן מצומצם?

התשובה לכך היא בהחלט לא. רוב פקידי המשכנתאות בסניפי הבנקים עמלים על הגשת בקשות למשכנתא, שמספרן הולך וגדל עם השנים, בעוד מספר הפקידים בבנקים למשכנתאות אינו גדל בקצב הולם. פקיד משכנתאות יקציב לפגישה עמכם עד כחצי שעה היות ועליו לקבל כמה שיותר לקוחות בכל יום ובסופו של כל חודש הוא יימדד לפי כמות המשכנתאות שגייס עבור הבנק. פרק הזמן הנדרש כדי להכיר אתכם ולבנות לכם פרופיל פיננסי על מנת לבחור את תמהיל המשכנתא האופטימאלי עבורכם, עולה על כשעה וחצי, וזאת מבלי שנחשיב את שלב בניית התמהיל, עריכת החישובים וההתאמה של המשכנתא. שלב זה דורש בדרך כלל מיועץ משכנתאות מקצועי בין שעתיים וחצי לארבע שעות, בהן יבצע כלכלן ניתוח כלכלי שלכם ולאחר מכן יוכל להתחיל בתכנון קפדני של תמהיל המשכנתא שלכם תוך הקפדה על לוח הסילוקין הרצוי.

מה פקיד הבנק למשכנתאות אינו יודע לעשות?

רוב פקידי המשכנתאות בבנקים לא עברו הכשרה שמטרתה להביא אתכם לחיסכון מקסימלי במשכנתא שלכם. מדיניות הבנק בעניין מסלולי המשכנתא המוצעים בבנק מוכתבת מהנהלת הבנק למשכנתאות ומאגף האשראי, מטרתה להקטין ככל שניתן את הסיכון שייקח הבנק כתוצאה ממתן המשכנתא ולהגדיל ככל שניתן את הרווחיות ממנה. הרווחיות הזו היא בור השומן של הבנק והכסף שתוכלו לחסוך, אם רק תפנו לקבלת ייעוץ משכנתא אובייקטיבי. כיום פועלות מספר חברות ייעוץ משכנתאות פרטיות, אשר מעסיקות כלכלני משכנתאות שיוכלו לתת לכם מענה מקצועי מעולה ולייצג אתכם מול הבנק בעת הגשת הבקשה למשכנתא.

כשאתם משלמים לחברת ייעוץ משכנתאות – אתם דואגים לאינטרס שלכם

זכרו שיועץ המשכנתאות של הבנק מייצג את האינטרס של הבנק למשכנתאות והבנק שואף להרוויח כמה שיותר. מקור הרווחים שלו אלו הלווים. וכן, אתם לא טועים. הרווח של הבנק תמיד יבוא על חשבונכם.