אודות מתן ייעוץ משכנתאות - פרופיל החברה - מתן ייעוץ משכנתאות

אודות מתן ייעוץ משכנתאות

מתן ייעוץ משכנתאות היא חברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל. החברה מנהלת משכנתאות בהיקף של כ- 2.3 מיליארד שקלים בשנה תוך יצירת מהפך בעולם של לקיחת משכנתא.

 

 

מתן ייעוץ משכנתאות – איך הכל התחיל

הכל התחיל מתוכנה לבדיקת חישובי יתר במשכנתאות. תוכנה הבודקת האם הבנקים גבו יותר כסף ממה שהיו צריכים.  במשך מספר שנים החזרנו עשרות מליוני שקלים ללקוחות על טעויות של בנקים בחישוב משכנתאות.

כשבדקנו את הנתוני המשכנתאות ראינו שכולם לוקחים משכנתא כמו עדר. כולם אותו דבר. וזה הצית לנו הערה למחשבה. הרי כל משפחה היא בעלת צרכים פיננסים שונים, לכל משפחה יכולות שונות, וצרכים עתידיים שונים.

על כן, ציפינו שכאשר לוקחים משכנתא ומספרים לבנק את סיפור חיינו כך למשל נתונים של גובה הדירה שאנו מעוניינים לרכוש. סכום ההון העצמי, גובה המשכנתא, ההחזר שאנו רוצים להחזיר. וראה איזה פלא. לכל בנק יש חלוקה בפחות או יותר את אותה חלוקה.

אבל בפועל יש הרבה אפשרויות לחלוקת משכנתא ולמה לא לבחון עשרות אפשרויות? ואיך נוכל להשוות בין האפשרויות ואם יש 4 המלצות שונות אולי אם ניקח עוד 3 אפשרויות ונקבל עוד 3 פתרונות לחלוקה של המשכנתא. החלטנו לבדק. ראינו שיש מעל 20 מליון צירופים אפשריים ללקיחת משכנתא.

פיתחנו מערכת שלוקחת את הנתוניים האישיים של כל אחד. מתחשבת בנתונים שלו כיום, ברצונות שלנו, בהעדפות שלו ובצרכים העתידיים שלו ומריצה עבוו באופן אישי כ- 20,000,000 צירופים.

מערכת זו הופיע בתוכנית "הכרישים" כאשר כל המשקיעים רצו להשקיע.

אז איך עובדת המערכת

צריך להבין, משכנתא אופטימאלית = מודל מתמטי.

משכנתא אופטימאלית היא לא ריבית! היא צותר של עשרות אילוצים שמתורגמים למשוואות בינהם יש לבצע אופטימיזציה להגיע לתמהיל האופטימאלי ביותר. תמביל אופטימאלי ביותר עונה על 3 עקרונות כלכליים:

א. קרן יורדת עם השנים

תמהיל טוב הוא תמהיל שבכל רגע נתון יתרת הקרן תהיה הנמוכה ביותר! מתוך הבנה כי כל מניפולציה כלכלית שנבצע בעתיד (פירעון משכנתא, שדרוג נכס, הגדלה של ההחזר החודשי או הקטנתו) תמיד תהיה קודם כל על יתרת הקרן וככול שיתרת הקרן תהיה נמוכה יותר – כך המהלך שנבצע יהיה נכון יותר.

ב. החזר חודשי יציב

נרצה שבכל עת ההחזר החודשי יהיה יציב ולא יהיה חשוף לשינויי שוק כמו מדד/פריים/עוגנים . לא נרצה שההחזר ההתלתי יעמוד על כ- 3,000 ₪ והמרוצת המשכנתא הוא יגיע גם ל-4,500 ₪. חלוקה לא נכונה בהחלט תגדיל את ההחזר החודשי בפי 2! ואף יותר.

ג. גמישות של המשכנתא לתנאים המשתנים של כל ללוה ותא משפחתי

עובדה! השוק רבוי הזדמנויות כלכליות. מעק, ניתור ובקרה על נתוני המשכנתא מחד והתאמתה לצרכים המשתנים של התא המשפחתי לאורך השנים  חוסכת הרבה כסף בעלות המשכנתא.

על כן, נרצה שבכל עת נוכל לשנות את נתוני המשכנתא, להתאים אותם לתנאים החדשים בלא תשלומים מיותרים של עמלות, קנסות וכו.

ייעוץ משכנתאות

לקבלת הצעות

צור קשר עוד היום עם מתן משכנתאות ותגלה כיצד גם אתה יכול להשיג משכנתא זולה ואחראית