תנאים לקבלת משכנתא: 5 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

תנאים לקבלת משכנתא: 5 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני

מה הם התנאים לקבלת משכנתא? הליך רכישת בית או דירה הינו צעד חשוב בחייכם. המשכנתא הינה חלק בלתי נפרד ברכישה, אשר לרוב ילווה אתכם למשך שנים רבות, לעיתים אף שניים-שלושה עשורים. לפני שתחליטו איזה דירה לרכוש ותפתחו בהליך חיפוש דירה ולקיחת משכנתא, לפניכם כמה שאלות חשובות שעליכם לשאול את עצמכם. אז מהו תנאי משכנתא? האמת שיש לא מעט תנאים למשכנתא… מעבר ליכולת הכלכלית והאישית לקחת משכנתא, יש תנאים לקבל משכנתא אותם מציבים גורמים כמו בנק ישראל, בנקים, ממשלה וכו', על מנת למנוע או לפחות לצמצמם מצב של קריסת משקי בית בזה אחר זה.

תנאים לקבלת משכנתא: מה ההון העצמי שיש לכם?

אחת השאלות הנפוצות ביותר אצל המתעניינים ברכישת נכס או דירה היא השאלה כמה הון עצמי נדרש על-מנת לרכוש את אותו הנכס. הון עצמי הינו תנאי משכנתא מאד בסיסי וקריטי. רוכשי דירה פוטנציאלים שונים אף אינם יודעים היכן לחפש דירה ובאיזה תקציב ותשובה לשאלה זו יכולה לשנות לחלוטין את שאיפתם ברכישה בסכום מסוים ולעיתים אף תפנה אותם לחיפוש נכס באזור גיאורגרפי אחר מזה שבו חשבו לרכוש דירה בהתחלה.

מה סך ההכנסות שלכם למשק הבית?

סך ההכנסות למשק הבית יחושב לפי ממוצע הכנסותיכם נטו. מדובר בהכנסות ממשכורת, מעסק עצמאי, מנכס מושכר אחר שבבעלותכם, תגמולים, קצבות וכל הכנסה אחרת שניתן להוכיח עבור הבנק כי היא קבועה. תנאים לקבלת משכנתא

האם ישנו כסף שתקבלו במהלך 5 השנים הקרובות?

כסף יכול להיות מתנה מההורים, קרן השתלמות שנפתחת, מענק חד-פעמי או עסקה גדולה (למשל מכירת נכס אחר). תיבחן האפשרות לפירעון מוקדם של חלק מהמשכנתא על-ידי כספים אלה כך שהמשכנתא תתוכנן בהתאם לצורך זה ובהתאם לכדאיות הכלכלית.

מהו סכום ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בטווח קצר, בינוני וארוך?

כשמדבברים על תנאים למשכנתא, חשוב מאוד לבדוק מהו ההחזר החודשי שאתם יכולים לשלם בכל חודש. על-ידי כך, תוכלו לדעת מהי המשכנתא המקסימאלית שיכולה להתאים עבורכם, תוך שמירה על רמת החיים והאיתנות הכלכלית אליה אתם רגילים או שואפים בעתיד.

הגדירו מהו סכום המשכנתא שאתם יכולים לקחת על עצמכם וחפשו אחר נכס מתאים

לאחר שתדעו מהו סכום המשכנתא הרצוי, בדקו איזה נכס ניתן לרכוש עם משכנתא בסכום זה כתוספת להון העצמי שברשותכם. יש לוודא שאינכם חורגים מ- 75% מימון במידה וזו דירתכם הראשונה או 70% במידה והייתה לכם פעם דירה. במידה וזו דירה להשקעה זכרו שתוכלו לקבל כמשכנתא רק עד 50% מערך הדירה שתרכשו. יש לכם תנאים לקבלת משכנתא, אך עדיין מרגישים שאתם צריכים ליווי מקצועי? פנו אל יועץ משכנתא!