ביטוח חיים למשכנתא - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

ביטוח חיים למשכנתא – מה ההבדל בינו לבין ביטוח חיים רגיל

ביטוח חיים למשכנתא לאחר שתחתמו על הסכם המשכנתא בבנק, תידרשו לרכוש ביטוח משכנתא עוד לפני שהבנק יעביר את כספי המשכנתא שלכם. על ביטוח המשכנתא לכלול פוליסת ביטוח מבנה ופוליסת ביטוח חיים, אך הפוליסה אינה מחליפה ביטוח שיגן עליכם באמת בעת הצורך, לכן כדאי לרכוש ביטוח מורחב, שיגן עליכם הרבה מעבר לביטוח המשכנתא.

עבור מי צריך לעשות ביטוח משכנתא?

פוליסת ביטוח החיים שתדרשו לעשות תהיה עבור כל אחד מהלווים בנפרד וסכום הפוליסה שתרכשו עבור כל אחד מכם יהיה כסכום יתרת המשכנתא. מדובר בפוליסת ביטוח חיים ריסק, כאשר המוטב בו יהיה אותו הבנק שייתן לכם את המשכנתא. מטרת הביטוח היא להגן על הבנק (וגם עליכם) בכך שמקרה ואחד הלווים לא יוכל לשלם את יתרת המשכנתא במקרה של מוות, חלילה, ניתן יהיה להפעיל את אותו ביטוח לכיסוי תשלומי המשכנתא לבנק.

ביטוח החיים הפרטי שלכם אינו מכסה את ביטוח המשכנתא

במידה ויש לכם ביטוח חיים פרטי, הדבר אינו מהווה כיסוי ביטוחי למשכנתא ואינו מהווה תחליף לביטוח משכנתא. בביטוח החיים הפרטי שעשיתם תוכלו לקבוע מוטב מטעמכם (בד"כ הורים או ילדים או בן/בת זוג) כך שבמקרה מוות, חלילה, אותו מוטב שבחרתם יוכל לקבל פיצוי כספי שגובהו ייקבע על בסיס ההכנסה שלכם. ביטוח זה הוא חשוב מאוד כשלעצמו, אך אינו יכול להוות תחליף לביטוח משכנתא, כאמור, היות והמוטב אינו הבנק ולכן חברת הביטוח לא תוכל להעביר כסף כלשהו לבנק.

האם ניתן לבקש מהבנק פטור מביטוח חיים?

במקרים חריגים, בהם חברות הביטוח יסרבו לבטח אתכם מסיבות הקשורות במחלה קיימת, מחלה כרונית, השתייכות לקבוצת סיכון כלשהי או מסיבה הקשורה לגילכם, ייתכן והבנק יפטור אתכם מביטוח חיים.

ניתן ומומלץ לשדרג את פוליסת הביטוח

הרחבת פוליסת הביטוח היא אפשרית ומומלצת. ניתן לבצע הרחבה כזו גם כאשר יש לכם ביטוח חיים פרטי ואתם מעוניינים בביטוח נוסף עבור המשכנתא וגם אם כבר יש לכם ביטוח משכנתא ואתם מעוניינים שהביטוח יכסה לא רק את המשכנתא. בכל מקרה, לפני שתחליטו איפה תעשו ביטוח משכנתא, זכרו שכדאי מאוד שתפנו למומחים בתחום ביטוח משכנתאות, ואל תשכחו לבדוק איזה כיסוי ביטוחי מורחב אתם מקבלים. הדבר רלוונטי לביטוח החיים עבור המשכנתא שלכם וכמובן גם לביטוח חיים פרטי, שאותו מומלץ מאוד לעשות, ללא קשר לביטוח המשכנתא.

אם אתם מבולבלים ולא בטוחים מה לעשות, יהיה זה רעיון טוב לקחת יועץ משכנתא ולהתייעץ איתו.