מהי משכנתא לכל מטרה, עד כמה היא כדאית בהשוואה להלוואות אחרות? - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

מהי משכנתא לכל מטרה, עד כמה היא כדאית בהשוואה להלוואות אחרות?

משכנתא לכל מטרהאם יש לכם נכס בבעלותכם ואין לכם משכנתא העוברת את החמישים אחוז משוויו של הנכס, אתם יכולים לקבל משכנתא נוספת לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא הלוואה, הניתנת לבעלי דירות המעוניינים בכסף למימון מטרות שונות על-ידי משכון הבית או הנכס שלהם.

השימושים הנפוצים ביותר בכספים הניתנים על-ידי משכנתא לכל מטרה הם לצרכי שיפוץ הבית, הגדלת ההון העצמי לרכישת נכס נוסף וכיסוי הלוואות קיימות בחשבון העובר או המינוס בבנק.

סגירת חובות והלוואות מכספי הלוואה לכל מטרה

במידה ויש לכם מספר הלוואות בסך העולה על חמישים אלף שקל, תוכלו להמירם בהלוואת משכנתא לכל מטרה ולשלם ריבית נמוכה הרבה יותר ובכך לחסוך עשרות אלפי שקלים בריבית.

הלוואה לכל מטרה ניתנת בריבית נמוכה בהרבה מהלוואה רגילה. בהלוואה רגילה אותה הבנק מעמיד עבורכם, לא ימושכן נכס כלשהו, לכן הבנק יהיה חשוף לסיכון רב יותר במקרה שלא תוכלו לעמוד בהחזר ההלוואה. הלוואה כזו יכולה להינתן למספר שנים בודדות לכל היותר ולכן ההחזר החודשי, המורכב מתקופה קצרה וריבית גבוהה, לעיתים יסגור עליכם, עד כדי שתקלעו לאוברדראפט מחודש וגרעון הולך וגדל בעו"ש ויתכן ותאלצו לבקש בבנק הלוואה נוספת, אשר תהווה עבור הבנק סיכון נוסף הנובע ממצב כלכלי הולך ומדרדר. לכן הריבית עשויה להיות אפילו יותר גבוהה מזו שניתנה לכם בהלוואה הקודמת וכן הלאה.

אם יש לכם נכס, אותו אתם יכולים למשכן עד חמישים אחוז מערכו, תוכלו לקבל עד מחצית מערכו בהלוואה לכל מטרה, כך שתוכלו לכסות את ההלוואות שיש לכם (זה כמובן תלוי בגובה ההלוואות, שווי הנכס ובמשכנתא שיש לכם עליו) במקרה כזה, תוכלו לפרוש את המשכנתא לכל מטרה עד עשרים שנה וליהנות מריבית נמוכה באופן משמעותי מאוד מריבית הניתנת על הלוואה רגילה בבנק. כך תוכלו לחסוך כסף רב ולפתוח כלכלית בדף חדש.

הלוואה לכל מטרה לצורך הגדלת ההון העצמי לרכישת דירה

שימוש נוסף להלוואה לכל מטרה הוא הגדלת ההון העצמי לרכישת נכס נוסף. הנכס הנוסף אינו חייב להיות על שמכם, כך שבאותו כסף אתם יכולים להשתמש כהון עצמי, אשר מגויס כאשר, לדוגמה, תרצו לעזור לילדיכם לרכוש דירה משלהם. אם ברצונכם לרכוש דירה נוספת ואין לכם מספיק הון עצמי, גם אז תוכלו להשתמש בנכס שלכם כמקור להון עצמי, על-ידי משכונו לטובת משכנתא לכל מטרה. עוד על משכנתא לדירה שניה.

הלוואה לכל מטרה לשיפוץ הבית או הגדלתו

שיפוץ הבית כרוך לרוב בהוצאה כספית גדולה. במידה והמשכנתא שיש לכם על הדירה היא נמוכה מחמישים אחוז או שאין לכם כלל משכנתא, תוכלו לקבל גם אז משכנתא לכל מטרה לצורך שיפוץ. לעיתים, כאשר תוכיחו לבנק על ידי תכניות, היתרי בנייה ושמאות שבכוונתכם להשביח את ערכו של הנכס על-ידי שיפוץ נרחב אשר יעלה את ערכו לאחר מכן (למשל הוספת חדר, הגדלת הבית, הוספת קומה, עליית גג וכו'), תוכלו אף ליהנות מריבית נמוכה אף יותר, ותנאי משכנתא המשתווים לאלה הניתנים במשכנתא חדשה.