יועץ משכנתא - הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה - מתן ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתא – הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה

יועץ משכנתאות – בדומה לתהליך שהתרחש במהלך שני העשורים האחרונים בארצות-הברית, יותר אנשים בארץ פונים לקבלת ייעוץ משכנתאות פרטי, שייתן להם מענה מקצועי ובלתי-תלוי לגבי תכנון המשכנתא שלהם.

בשונה מייעוץ שניתן אצל פקיד המשכנתאות בבנק. כאשר מדובר ביועץ משכנתאות אובייקטיבי ואמין, ניתן לערוך השוואה בין תנאי המשכנתא שיוצעו לכם בבנקים השונים ויותר מכך – לדאוג להתאים את המשכנתא אישית אליכם. החיסכון שיהיה עבורכם יהיה על חשבון רווחי הבנק והמשכנתא תותאם לכם אישית.

עכשיו תוכלו להחליט בעצמכם אם לוותר או לא.

חשיבותו של יועץ משכנתא

יועץ משכנתאות חשוב לא רק בפן האישי והמקצועי, אלא אף בפן הכלל-מערכתי והארצי. במצבו של המשק הישראלי כיום, כ-75 אחוז מכלל האוכלוסייה נאלצים לקחת משכנתא על מנת לרכוש לעצמם דירה.

המשמעות הראשונית של הנתון הזה הוא כי רוב האנשים בישראל נמצאים עמוק בתוך הלוואות של מאות אלפי שקלים הנמתחות על פני עשרות שנים. משמעות נוספת היא כי ישנה שאיפה אישית – כלכלית אצל רוב מוחלט באוכלוסיה בארץ להגיע למצב שבו יש ברשותנו קורת גג משלנו.

במצב כזה, שבו הכיוון העיקרי במשק מושך לרכישת דירה באמצעות לקיחת משכנתא. לצערנו, חלק נכבד מלוקחי המשכנתא לא עומד בתשלומים ונכנס למערבולת של חובות, רביות והלוואות על הלוואות, מצב שהיה יכול להימנע לו הלווים היו משתמשים בשירותיו המקצועיים של יועץ משכנתאות מוסמך.

יועץ משכנתאות מוסמך – מונע ממך להיכנס לבור

משכנתא זה נושא מורכב וסבוך, זה ברור. לא צריך להגיע למצב קיצוני כמו הסתבכות בחובות וחוסר עמידה בהחזרים על מנת להבין את החשיבות של ייעוץ משכנתא.

תפקידו של יועץ המשכנתא הוא בראש ובראשונה להוביל אתכם יד ביד אל עבר האפשרויות המתאימות ביותר עבורכם. הן מבחינת מצבכם הפיננסי והן מבחינת מצב המשק, תנאי ההלוואות והצעות הגופים הלווים. בסופו של דבר מדובר בהחלטה חשובה ומחייבת שתהיה חלק מחייכם כ-20 שנה בממוצע, לכן כדאי, רצוי ואף הכרחי להתייעץ ולהיעזר באיש מקצוע.

האינטרס הזה הוא דו כיווני, כאשר בנקים למשכנתאות וגופים מלווים אחרים, אשר מעוניינים מן הסתם לקבל את כספם בחזרה, יכולים להיפגע כלכלית אם ייאלצו במקום זאת לממש את הנכס. תפקידו של יועץ משכנתאות אם כן בראש ובראשונה הוא למנוע מכם להסתבך.

לכן עליו להיות בלתי תלוי, לא קשור לבנק או לגוף המלווה, אלא מתפקד כמתווך בלבד כשהאינטרס שלכם הוא העומד מול עיניו. מעבר לכך, הוא אמור לחסוך לכם הרבה זמן, אנרגיה וכאב ראש. וכן, הוא אמור לחסוך לכם גם כסף, והרבה.

יועץ משכנתאות של מתן משכנתאות בשיחת יעוץ

לפני שלוקחים משכנתא חדשה חייבים להתייעץ

לעיתים אתם עורכים סקר מחירים נרחב לפני רכישה גדולה של מקרר, מזגן, מיקרוגל או מכונית. משכנתאות, לרוב, נלקחות בסכום העולה על שש-מאות אלף שקלים.

תארו לכם שישנו פער של כמה אחוזים בין מחיר המשכנתא שאתם יכולים לקבל בבנק לבין מחיר המשכנתא שאתם יכולים באמת לקבל. הרי שהפער הזה יכול להתבטא בעשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי שקלים – וזהו החיסכון שלכם.

היו מודעים לחשיבות התמהיל והימנעו מהוצאה מיותרת של עד מאות אלפי שקלים. בניית תמהיל משכנתא הוא החלק החשוב ביותר בתכנון המשכנתא שלכם. תחשבו שאת המשכנתא, בשונה מהלוואה רגילה, אתם לא הולכים לסיים כעבור שנה שנתיים, אלא אחרי תקופה ארוכה בהרבה. תכנון המשכנתא יכלול בדיקה מקיפה של הנתונים הפיננסיים שלכם וניתוחם באופן יסודי ומעמיק.

אבחון נכון של מצבכם יסייע להתאים לכם את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.

ייעוץ משכנתא מומלץ – איך נמצא?

במה שונה ייעוץ משכנתא מקצועי מפגישה עם פקיד המשכנתאות בבנק? פקיד הבנק המייצג את הבנק בו הוא עובד, יעניק לכם שירות מינימאלי תוך הקצבת פרק זמן שירות קצר, ובכך ימטב את הכנסות הבנק מכם, על חשבונכם.

כשמדובר במשכנתא מדובר במאות אלפי שקלים עד מיליוני שקלים שהבנק מרוויח מכם לאורך חיי המשכנתא. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא לייצג אתכם ורק אתכם מול הבנק. רק בדרך זו, ניתן למזער את רווחי הבנק כמה שאפשר, או במילים אחרות, למזער את ההוצאה שלכם עבור המשכנתא.

החיסכון לרוב ינוע בין עשרות-אלפי שקלים ועד מאות-אלפי שקלים. זה כמובן תלוי גם בסכום המשכנתא שתיקחו – ככל שהמשכנתא שלכם תהיה גדולה יותר, כך ניתן יהיה להשיג עבורכם חיסכון גדול יותר בסך ההחזרים לבנק.

ייעוץ מקצועי הכרחי גם עבור מי שכבר רכש נכס

ייעוץ משכנתאות מקצועי הכרחי גם עבור מי שעומד לרכוש נכס וגם עבור מי שכבר רכש. אם כבר יש לכם משכנתא, חשוב שתדעו שיש סיכוי גבוה שדווקא עכשיו תוכלו להשיג חיסכון גדול. מיחזור משכנתא הוא בעצם הליך של פירעון מוקדם של כל סכום המשכנתא ולקיחת משכנתא חלופית בתנאים טובים יותר.

הדבר מתאפשר משתי סיבות עיקריות: האחת, כאשר תנאי המשק והריביות הניתנות הפכו לטובים באופן משמעותי מאלה שהיו ביום בו לקחתם את המשכנתא המקורית (למשל, ירידת ריביות). סיבה שנייה, היא כל הקשור בשינויים שחלו אצלכם במשק הבית.

למשל, במידה ובזמן שלקחתם את המשכנתא המקורית הייתם זוג שרק התחתן, ובינתיים התווספו למשפחתכם ילד או שניים, הרי שרוב הסיכויים שהמשכנתא כבר לא מתאימה לכם, וזה בלי קשר לריביות. קיימות דוגמאות רבות שיכולות להביא לכך.

למשל, היום אתם מרוויחים הרבה יותר או פחות ממה שהרווחתם יחד, כך שיחס ההכנסות מול ההוצאות של משק הבית שלכם השתנה, או שקיבלתם סכום כסף כפיצויים ממקום העבודה, קרן השתלמות נפתחה ועוד.

קבלו ייעוץ מקצועי מצוות יועצי משכנתאות של מתן

אם יש לכם שאלות על משכנתא, ייעוץ משכנתא, מחזור משכנתא או כל דבר הקשור במשכנתאות – נשמח לעזור לכם. חייגו עכשיו וקבלו שיחת ייעוץ בלתי מחייבת 073-2112685