משכנתא 90 אחוז - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

משכנתא 90 אחוז

חלום של אנשים רבים לקנו דירה כמעט ללא הון עצמי הולך ומתגשם בעקבות חקיקת חוק 90% שבוודאי שמעתם עליו. אם עד היום החוק הגן על אנשים מפני נטילת משכנתא גבוהה מדי שעלולה להכביד על אנשים, היום זה אפשרי במסגרות מסוימות. משכנתא בגובה 75% ניתנת היום ללוים שקונים את הדירה הראשונה שלהם. מי שמשפר דיור יכול לקחת משכנתא של עד 70%.

בכל מקרה, מומלץ ללווים לא לקחת משכנתאות גדולות מדי בגלל גובה ההחזרים החודשיים אבל לפעמים פשוט אין ברירה ואז אפשר לקחת משכנתא 90 אחוז. לפעמים רוצים לקנות דירה אבל אפילו הון עצמי ראשוני אינו קיים, וכשמדובר בזוג צעיר שרוצה להתחיל את חייו זה ברור למה יש לעשות מאמץ.

איך לוקחים משכנתא 90 אחוז ולמי היא מתאימה

היום, לאחר חקיקת חוק מחיר למשתכן ומחיר מטרה, אפשר לקחת משכנתא 90 אחוז במקרים מסוימים. מדובר בפרויקטים מוזלים וממשלתיים, במחיר מופחת ומסובסד על ידי הממשלה בעיקר. חישוב ההלוואה יהיה לפי הערכת שמאי וביחס מסוים אבל ההון העצמי שיידרשו להביא הוא בסביבות מאה אלף שקלים, סכום שאפשר לגייס ממקורות שונים.

מהיכן אפשר לגייס הון עצמי ראשוני לקבלת משכנתא 90 אחוז?

  • לחתום על חוזה עם ההורים או קרובי משפחה בתמורה למשכנתא שנייה על הבית שלהם כדי שתוכלו להשתמש בה כהון ראשוני לקבלת המשכנתא. הדבר מחייב יחסים תקינים או לפחות חתימת חוזה מחייב. שימו לב שאינכם נוטלים על עצמכם סיכון רב מדי בהחזר גבוה מדי בכל חודש.
  • לקיחת הלוואה למשכנתא שאפשר לקבל בכל בנק. גם שם אפשר לוודא שההחזר לא יכריע אתכם ולהכריח אתכם לוותר על רוב ההכנסה הפנויה. תוכלו לקחת עד 150 אלף שקלים במקרה כזה.
  • הלוואה חוץ בנקאית, אם תמצאו הלוואה בתנאים נוחים יותר מאשר בבנק בגוף פיננסי חוקי כמובן ובריבית נוחה.
  • פתיחת תכניות חיסכון וקרנות השתלמות שלכם כדי שתוכלו לפחות לחסוך את הסכומים האלה שוב לאחר שתיכנסו לביתכם החדש ותיערכו מחדש מבחינה פיננסית.

היערכות נכונה לקראת נטילת משכנתא בגובה זה

קניית דירה היא החלטה מאוד משמעותית בחיי כל אדם והיא דורשת הכרעה ותכנון פיננסי נכון יורת משנהגתם עד כה, גם אם אתם זהירים במיוחד. הערבות הממשלתית שנועדה לסייע לזוגות צעירים ולרווקים לקנות דירה היא אמנם עזרה משמעותית אבל אינה מחליפה את הצורך לתכנן נכון את חייכם כדי שלא ליפול לנטל על אף אחד.

מומלץ תמיד לא ליטול משכנתא שההחזר שלה גדול משליש מההכנסה שלכם ולא בכדי. אם אתם זוג צעיר בוודאי תרצו להרחיב את המשפחה ומשכנתא היא לשנים רבות ולא תרצו לעכב זאת. כך שהחישובים חייבים להיות זהירים בכל מקרה.

מה מומלץ לעשות?

גם אם ברור לכם שהמדינה הולכת לקראתכם ודאו שגם הבנק מתייחס אליכם באותה צורה. אם אינכם בטוחים על איזה חוזה משכנתא מחתימים אתכם כדאי ומומלץ לבדוק זאת עם יועץ משכנתאות ואף להניח לו לנהל את המשא ומתן עבורכם כדי להבטיח שהעלויות יהיו נוחות בכל מקרה.