משכנתא בירושלים - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

משכנתא בירושלים

משכנתא בירושלים

העיר ירושלים, הידועה כאחת הערים בהן ישנן מספר גדול ביותר של משקיעי נדל"ן מחו"ל, היא גם העיר בה קיים גידול משמעותי במספר נוטלי המשכנתאות בישראל.

למרות שרוב המשכנתאות הניתנות לרכישה בבירה אינן ניתנות לאותם משקיעי נדל"ן תושבי חוץ הרוכשים בה, ניתן לראות כי בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר הרוכשים בעיר בעיקר לצורך השקעה.

משכנתא בבנק מזרחי טפחות – כדאי או לא כדאי?

שכונות מתרחבות וגדלות בעיר, לצד הרכבת הנבנית ועשויה ליצור הנגשה טובה הרבה יותר כבר בעתיד הקרוב וחיבורה התחבורתי לשאר אזורי הארץ הם הטומנים את הפוטנציאל של ירושלים כעיר שכדאי להשקיע ולרכוש בה דירה.

האם קל יותר לקבל משכנתא בירושלים?

על שאלה זו לא ניתן לענות באופן חד-משמעי, היות מהדבר מאוד תלוי באזור המדובר ובקרבתו לשכונות מסוימות, הנמצאות מעברו השני של הקו הירוק ומזרח ירושלים. כך, למשל, משכנתא באיזורים הפונים לכיוון גוש עציון יכולה להיות יותר בעייתית לאישור בבנק מאשר משכנתא הניתנת בשכונות רמות ורוממה בעיר.

איפה אוכל לקבל משכנתא יותר בקלות אם ארצה לרכוש דירה בירושלים?

כפי שהיינו מצפים, משכנתא בבנק מסוים תינתן באותו אופן, באותה מהירות ובאותם תנאים כאשר מדובר בסניפים שונים של אותו הבנק. אמנם, במציאות הדברים עשויים לעבוד מעט אחרת: כך למשל, משכנתא שתינתן לרוכש תושב תל אביב לצורך השקעה או מגורים בעיר ירושלים, ייתכן ויהיה קל יותר לאשר בסניף הבנק בתל אביב בו מתנהל חשבונו. אמנם, כאשר יהיה מדובר בתנאי המשכנתא, סניף המקורב לשכונה בה יירכש הנכס יידע להעריך יותר בקלות את הסיכון של הבנק מבחינת הנכס עצמו כבר בשלב האישור הראשוני ועוד לפני הגעת שמאי מטעם הבנק להערכת שווי הנכס. הדבר יכול להקל על תנאי המשכנתא ועל מהירות אישורה.

האם ישנו יתרון לבנק מסוים כאשר מדובר בלקיחת משכנתא בירושלים?

התשובה לשאלה זו תהיה שלילית באופן חד-משמעי. הבנקים השונים מתחרים באופן שווה זה בזה ורוצים לגייס כמה שיותר לקוחות משכנתא. משכנתא בירושלים תינתן על ידי כל הבנקים במידה והלקוח והנכס שברצונו לרכוש יעמדו בכל הקריטריונים שהציבו הבנקים הכפופים לבנק ישראל ולמפקח על הבנקים.