יועץ משכנתאות - בלוג מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתאות פרטי – מי יכול לוותר ומי פשוט חייב לקבל ייעוץ מקצועי

יועץ משכנתאות, יועץ משכנתא

יועץ משכנתאות בישראל – בדומה לתהליך שהתרחש במהלך שני העשורים האחרונים בארצות-הברית, יותר ויותר אנשים בארץ פונים לקבלת ייעוץ משכנתאות פרטי, שייתן להם מענה מקצועי, אובייקטיבי ובלתי-תלוי לגבי תכנון המשכנתא שלהם.

בשונה מייעוץ שניתן אצל פקיד המשכנתאות בבנק, כאשר מדובר ביועץ אובייקטיבי, ניתן לערוך השוואה בין תנאי המשכנתא בבנקים השונים. ויותר מכך, לדאוג להתאים את המשכנתא אישית אליכם. החיסכון שיהיה עבורכם יהיה על חשבון רווחי הבנק והמשכנתא תותאם לכם אישית. עכשיו תוכלו להחליט בעצמכם אם לוותר או לא.

יועץ משכנתאות מומלץ – איך נמצא?

במה שונה יועץ משכנתא מקצועי מפגישה עם פקיד המשכנתאות בבנק? פקיד הבנק המייצג את הבנק בו הוא עובד, יעניק לכם שירות מינימאלי תוך הקצבת פרק זמן שירות קצר, ובכך ימטב את הכנסות הבנק מכם, על חשבונכם.

כשמדובר במשכנתא מדובר במאות אלפי שקלים עד מיליוני שקלים שהבנק מרוויח מכם לאורך חיי המשכנתא. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא לייצג אתכם ורק אתכם מול הבנק. רק בדרך זו, ניתן למזער את רווחי הבנק כמה שאפשר, או במילים אחרות, למזער את ההוצאה שלכם עבור המשכנתא.

החיסכון לרוב ינוע בין עשרות-אלפי שקלים ועד מאות-אלפי שקלים. זה כמובן תלוי גם בסכום המשכנתא שתיקחו – ככל שהמשכנתא שלכם תהיה גדולה יותר, כך ניתן יהיה להשיג עבורכם חיסכון גדול יותר בסך ההחזרים לבנק.

לפני שלוקחים משכנתא חדשה חייבים יועץ משכנתא פרטי

לעיתים אתם עורכים סקר מחירים נרחב לפני רכישה גדולה של מקרר, מזגן, מיקרוגל או מכונית. משכנתאות, לרוב, נלקחות בסכום העולה על שש-מאות אלף שקלים. תארו לכם שישנו פער של כמה אחוזים בין מחיר המשכנתא שאתם יכולים לקבל בבנק לבין מחיר המשכנתא שאתם יכולים באמת לקבל. הרי שהפער הזה יכול להתבטא בעשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי שקלים – וזהו החיסכון שלכם.

היו מודעים לחשיבות התמהיל והימנעו מהוצאה מיותרת של עד מאות אלפי שקלים. בניית תמהיל משכנתא הוא החלק החשוב ביותר בתכנון המשכנתא שלכם. תחשבו שאת המשכנתא, בשונה מהלוואה רגילה, אתם לא הולכים לסיים כעבור שנה שנתיים, אלא אחרי תקופה ארוכה בהרבה.

תכנון המשכנתא יכלול בדיקה מקיפה של הנתונים הפיננסיים שלכם וניתוחם באופן יסודי ומעמיק.

ייעוץ משכנתאות

אבחון נכון של מצבכם יסייע להתאים לכם את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.

ייעוץ משכנתאות מקצועי הכרחי גם עבור מי שעומד לרכוש נכס וגם עבור מי שכבר רכש. אם כבר יש לכם משכנתא, חשוב שתדעו שיש סיכוי גבוה שדווקא עכשיו תוכלו להשיג חיסכון גדול.

מיחזור משכנתא הוא בעצם הליך של פירעון מוקדם של כל סכום המשכנתא ולקיחת משכנתא חלופית בתנאים טובים יותר. הדבר מתאפשר משתי סיבות עיקריות:

האחת, כאשר תנאי המשק והריביות הניתנות הפכו לטובים באופן משמעותי מאלה שהיו ביום בו לקחתם את המשכנתא המקורית (למשל, ירידת ריביות).

סיבה שנייה, היא כל הקשור בשינויים שחלו אצלכם במשק הבית.

למשל, במידה ובזמן שלקחתם את המשכנתא המקורית הייתם זוג שרק התחתן, ובינתיים התווספו למשפחתכם ילד או שניים. הרי שרוב הסיכויים שהמשכנתא כבר לא מתאימה לכם, וזה בלי קשר לריביות. קיימות דוגמאות רבות שיכולות להביא לכך.

למשל, היום אתם מרוויחים הרבה יותר או פחות ממה שהרווחתם יחד, כך שיחס ההכנסות מול ההוצאות של משק הבית שלכם השתנה. או שקיבלתם סכום כסף כפיצויים ממקום העבודה, קרן השתלמות נפתחה ועוד.