בנק מזרחי טפחות - מידע מקצועי - מתן ייעוץ משכנתאות

בנק מזרחי טפחות

בנק מזרחי טפחות הינו בנק המוביל בתחום מתן המשכנתאות לדיור בישראל.

בנק מזרחי טפחות

משכנתא בבנק מזרחי טפחות – כדאי או לא כדאי?

הבנק התפרסם במהלך השנים האחרונות כבנק הנותן שירותי ייעוץ משכנתא וכן נודע בשירותו הקרוי "המומחים של טפחות". אמנם, מושג זה התגלה כשיווקי בלבד, היות ומשכנתא בבנק מזרחי טפחות ניתנת, בסופו של דבר, בדיוק באותו אופן בדיוק שבו ניתנת משכנתא בשאר הבנקים למשכנתאות ואין כל ערך מוסף מקצועי לפקידי המשכנתאות בבנק מזרחי טפחות על פניהם של פקידי משכנתאות בבנקים אחרים. בסופו של דבר, נציג המשכנתאות בבנק ייצג את הבנק בו הוא עובד וישרת נאמנה את האינטרסים הרווחיים של מנהליו עבור הבנק, כצפוי מגוף עסקי ענק ממדים הנקרא בנק.

האם כדאי יותר לקחת משכנתא בבנק מזרחי טפחות?

כבכל הבנקים למשכנתאות, גם בבנק מזרחי טפחות אינה ניתנת האפשרות לקבל את הייעוץ האובייקטיבי שייתן את האלטרנטיבה הכלכלית הטובה ביותר עבור לקוח הבנק המבקש משכנתא. על כן, כשבאים לבחון כדאיות ללקיחת משכנתא בבנק מסוים, כדאי לקחת בחשבון את כל המשתנים הרבים ולשקלל אותם באופן המציג תמונה ברורה כמה שיותר של המצב הכלכלי ושל הצפי הפיננסי של המשכנתא מצד אחד ושל עתיד המשפחה מבחינה כלכלית. רק בדרך זאת ניתן יהיה לבנות ולהתאים את המשכנתא עבור מי שלוקח אותה באופן שיהיה כדאי וחסכוני הרבה יותר.

האם כדאי לי לסמוך על יועץ משכנתאות בבנק גדול ולקבל את התמהיל שהוא ימליץ לי?

חד-משמעית – לא! כאמור הבנק יודע לקחת בחשבון את הסיכונים שלו ולבטא את רווחיו מהלקוחות שלו בצורה הכי טובה. לא סביר שבעת ובעונה אחת יוכל גם לדאוג לכך שלקוחות הלוקחים משכנתא ייהנו מכך. נהפוך הוא – ככל שהבנק ידאג יותר לרווחיו כך ישלם הלקוח יותר עבור המשכנתא, בסופו של דבר. זכרו תמיד: הבנק הוא גוף עסקי שמטרתו העיקרית להגדיל את רווחיו ולא להיפך.